مقالات آموزشی

اندروید باکس چیست؟ هوشمند کردن تلویزیون با هزینه کم!

امروزه تلویزیون های جدید و بروز تکنولوژی هوشمندی دارند و شما میتوانید از آنها به عنوان یک کامپیوتر هم استفاده کرد درواقع امکانات آنها تا چندین برابر نسبت به قبل افزایش یافته است، اما تلوزیون های قدیمی از این مزایا قافل هستند و شما اگر تلویزیون قدیمی داشته باشید بخواهید آنرا عوض کنید و یک تلویزیون امروزی خریداری کنید باید هزینه زیادی را کنار بگذارید، اما یک سری دستگاه ها با عنوان اندروید باکس وجود دارند که میتوانید با استفاده از آنها هر نوع تلویزیونی که دراید را هوشمند کنید، ما در این مقاله قصد داریم درباره اندروید باکس چیست توضیحاتی را به شما ارائه دهیم و مزایا اندروید باکس را به شما معرفی کنیم در نهایت هم یک راهنمای خرید اندروید باکس را به شما ارائه خواهیم دارد که به سادگی بتوانید به خرید اندروید باکس بپردازید و بهترین اندروید باکس را برای خانه خود خریدای کنید.

اندروید باکس چیست؟

اندروید باکس ها شبیه به تی وی باکس ها هستند که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند و شما می‌توانید با استفاده از آنها تلویزیون خود را هوشمند کنید، امروزه اندروید باکس ها به محبوبیت خیلی زیادی رسیده‌اند و افراد زیادی هم از آنها استفاده می‌کنند، یکی از کاربرد های بسیار جالب اندروید باکس این است که شما می‌توانید به صورت آنلاین فیلم و سریال مشاهده کنید.

اندروید باکس چیست؟

البته اندروید باکس فقط برای تماشا فیلم و سریال نیست، افراد قادر خواهند بود که با استفاده از اندروید باکس در تلویزیون خود تمامی قابلیت های اندرویدی را در تلویزیون داشته باشند این دستگاه به یکی از مهم ترین لوازم خانگی تبدیل شده است و تمامی تلویزیون های قدیمی هم می‌توانند با استفاده از این دستگاه هوشمند شوند، امروزه شرکت های زیادی هم در حال تولید اندروید باکس با قابلیت های مختلف هستند که باعث می‌شوند تلویزیون  های قدیمی بدون کاربرد نباشند و روز به روز این تلویزون ها با هزینه کمتر هوشمند شوند.

ویژگی های اندروید باکس

همانطور که گفتیم اندروید باکس ها بسیار خوب هستند و امکانات عالی هم دارد، در این بخش از مقاله چند مورد از ویژگی های اندروید باکس را به شما معرفی می‌کنیم که بیشتر با این دستگاه جالب آشنا شوید.

پخش آنلاین ویدئو و موسیقی

خرید اندروید باکس با کیفیت

یکی از پر طرفدار ترین ویژگی های اندروید باکس ها پخش آنلاین ویدئو و موسیقی است که افراد می‌توانند آنرا در تلویزون خود تجربه کنند، تلویزون های امروزی این امکان را در خود دارد اما تلویزیون های چند سال پیش قابلیت اتصال به اینترنت و پخش آنلاین را نداشتند که امروزه این قابلیت با اندروید باکس برای تلویزون های قدیمی هم فراهم شده.

اجرا کردن نرم افزار و بازی در تلویزیون

با داشتن اندروید باکس قادر خواهید بود که هرگونه نرم افزار و بازی اندرویدی را در تلویزیون خود اجرا کنید، این قابلیت باعث می‌شود شما اگر اهل بازی باشید بتوانید در تلویزیون با کیفیت بیشتر بازی خود را اجرا کنید و یا از نرم افزار های کاربری مانند نرم افزار های آموزشی استفاده کنید.

کیفیت در پخش

یکی دیگر از اصلی ترین ویژگی های اندروید باکس کسفیت در پخش است شما با داشتن اندروید باکس می‌توانید ویدیو ها و تصاویر 4k را هم بدون هیچ مشکلی مشاهده کنید در حالی که این قابلیت با استفاده از تلویزیون های نسبتا قدیمی امکان نیست و شما قادر به نمایش نهایتا کیفیت hd خواهید بود.

وبگردی با تلویزیون!

شاید چند سال پیش هیچ‌کسی فکر نمی‌کرد که بتوان به تلویزون هم وبگردی کرد و توسط تلویزیون سایت ها و منابع مختلف را مورد بررسی قرار داد اما امروزه هم در تلویزون های جدید این امکان فراهم شده هم شما اگر تلویزیون قدیمی دارید می‌توانید توسط اندروید باکس ها به وبگردی با تلویزیون بپردازید.

اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون

با داشتن اندروید باکس قادر خواهید بود که از طریق بلوتوث یا وای فای دستگاه های دیگر را به تلویزون خود وصل کنید و محتویات آنرا در تلویزیون خود به نمایش بگذارید، البته باید برای استفاده از این قابلیت باید اندروید باکس شما بلوتوث یا وای فای را داشته باشد که بتوانید اتصالات را بدون سیم انجام دهید اما اتصال با استفاده از سیم در تمامی اندروید باکس ها قابل انجام است.

با قیمت کم تلویزیون خود را هوشمند کنید!

در واقع از اصلی ترین کاربرد های اندروید باکس همانطور که گفتیم این است که می‌توانید تلویزیون خود را با بسیار مناسب هوشمند سازی کنید، امروزه به دلیل نوسانات قیمت ارز در ایران واقعا تعویض تلویزیون های قدیمی به جدید هزینه زیادی برای شما را در پی خواهد داشت به همین دلیل اگر بخواهید امکانات بیشتری را در تلویزیون خود تجربه کنید بهترین امکان همین اندروید باکس است که با هزینه بسیار مناسب تر در دسترس است و شما می‌توانید با استفاده از آن تلویزیون خود را هوشمند کنید.

راهنمای خرید اندروید باکس

پس این فرصت طلایی را از دست ندهید اگر نمی‌توانید تلویزیون خود را تغییر دهید حتما یک اندروید باکس طبق نیاز های خود خریداری کنید تا امکانات جدیدی به تلویزیون شما افزوده شود و شما بتوانید از نرم افزار هایی مانند فیلیمو آپارات و… برای تماشا فیلم به صورت آنلاین استفاده کنید.

اندروید باکس با چه تلویزیون هایی سازگار است؟

تقریبا اندروید باکس ها با تمامی تلویزون های قدیمی و جدید سازگار هستند البته تلویزیون های امروزی به خودی هوشمند هستند و نیاز به اندروید باکس هم ندارند مگر اینکه شما نیاز داشته باشید که تلویزیون خود را اندرویدی کنید و نرم افزار های اندرویدی را در آن داشته باشید.

اگر هم تلویزیون های شما هم قدیمی است می‌توانید اندروید باکس را با استاده از یک کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید و تمامی امکانات را در آن اضافه کنید، این نوع پورت را تقریبا تمامی تلویزیون های قدیمی دارند و شما می‌توانید سریعا با استفاده از این پورت تلویزیون خود را اندرویدی کنید.

راهنمای خرید اندروید باکس

یکی از دغدغه های افراد هم این است که چه اندروید باکسی با چه مشخصاتی خریداری کنند، ما در این بخش مقاله قصد داریم که یک راهنمازی کوتاه خرید اندروید باکس به شما ارائه دهیم که بتوانید اندروید باکس مورد نیاز خود را خریداری کنید و تلویزیون خود را هوشند کنید.

خرید اندروید باکس

خرید اندروید باکس با سیستم عامل قدیمی: سعی کنید همیشه اندروید باکسی که می‌خواهید خریداری کنید را به خوبی مورد بررسی قرار دهید توجه داشته باشید که اندروید باکس مورد نر از سیستم عامل قدیمی استفاده نکند و نسخه اندروید آن حتما بیش از 7 باشد تا بتوانید جدیدترین نرم افزار ها و بازی ها را در اندروید باکس اجرا کنید.

مشخصات سخت افزار: حتما توجه داشته باشید که اندروید باکس مورد نظر از سخت افزار نسبتا قدرتمند استفاده کند تا شما هم محدودیتی برای نصب و اجرا نرم افزار ها نداشته باشید اگر سخت افزار شما ضعیف باشد و یا قدیمی باشد نمیتوانید به خوبی هوشمند سازی تلویزیون خود را انجام دهید حتی ممکن است محدودیت های زیادی برای پخش ویدئو و تصویر هم داشته باشید.

پشتیبانی از کیفیت تصویر 4K: همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم یکی از اصلی ترین کاربرد های اندروید باکس پخش ویدئو ها با کیفیت عالی است این امکان را ممکن است در تلویزیون های قدیمی میسر نباشد و شما نتوانید تماشای ویدئو ها را به کیفیت عالی تجربه کنید، اما اندروید باکس های امروزی اکثرا این قابلیت را دارند و بهتر هم هست که قبل این مورد را بررسی کیند.

دارا بودن ریموت کنترل: اکثر اندروید باکس ها هم مانند تلویزون ها یک ریموت کنترل دارند که بتوان از راه دور هم از اندروید باکس استفاده کرد، البته برخی از اندروید باکس ها هم این ریموت کنترل را به همراه ندارند که یکی از معایب برخی از اندروید باکس ها می‌‎باشد باید قبل از خرید هم توجه داشته باشید که ریموت کنترل به همراه اندروید باکس باشد.

قابلیت اتصال هارد اکسترنال به اندروید باکس: اندروید باکس ها هم مانند بقیه دستگاه های الکترونیکی دیگر یک محدودیت در فضای ذخیره سازی دارند که باید شما قبل از خرید مطمئن شوید که امکان اتصال هارد اکسترنال یا فلش یو اس بی به اندروید باکس ممکن باشد تا بعدا با زیاد شدن نرم افزار ها و بازی ها به محدویدیت فضا بر نخورید.

در ضمن توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید یک اندروید باکس حرفه ای خریداری کنید می‌توانید به مقاله ( راهنمای خرید 20 مدل اندروید باکس با کیفیت ) مراجعه کنید و بهترین اندروید باکس های امروزی که در بازار وجود دارند را مشاهده کنید و بتوانید آنها را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

سخن پایانی:

ما در این مقاله سعی داشتیم به صورت مفصل به اندروید باکس بپردازیم و کاربرد های مختلف این دستگاه بسیار عالی را به شما معرفی کنیم که بتوانید با استفاده از آن تلویزیون خود را هوشمند کنید، حتما پیشنهاد میکنیم که اگر تلویزیون شما قدیمی است یک اندروید باکس برای منزل خود خریداری کنید تا بتوانید بهترین امکانات را در تلویزون خود تجربه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن