لوازم خانگی

بررسی 6 مدل بخاری برقی فن دار فوق العاده و با کیفیت

بخاری برقی فن دار یک سیستم گرمایشی کوچک و قابل حمل است که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل و تولید حرارت و گرما می کند و محیط اطراف را گرم می کند. در پاییز و زمستان به دلیل برودت هوا مردم به دنبال راهکار برای گرم کردن محیط زندگی، کار، ادارات خود هستند که علاوه بر تولید گرما خطری هم نداشته باشد و انرژی کمتری مصرف کند بخاری های برقی یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی است؛ و در این مقاله می خواهیم شما را با بخاری برقی فن دار آشنا کنیم و انواع مدل های آن را برای شما نام ببریم تا در صورت انتخاب این نوع بخاری بهترین آنرا خریداری کنید.

بخاری برقی فن دار با کیفیت

بخاری برقی چیست؟

در بخاری برقی معمولا از یک لوله سفالی که به واسطه سیم نازکی احاطه شده است بکار رفته که نیروی الکتریکی را به کمک المنت تبدیل به انرژی گرمایی می کند و باعث گرم شدن سفال و سپس باعث گرم شدن محیط می شود. المنت که از اصلی ترین قطعه در بخاری برقی فن دار محسوب می شود از یک مقاومت مفتولی تشکیل شده از جنس کرم نیکل یا آلومینیوم که به دور آجر نسوز یا سرامیک پیچیده می شود و جریان برق از آن می گذرد و حرارت تولید می کند و انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند و با توان های 500، 1000، 1500 وات و در اندازه های 20، 25، 30 سانتی متر در بازار یافت می شود.

یکی از انواع بخاری برقی، بخاری برقی فن دار است که همانطور از نامش پیداست دارای فن است ( وسیله ای که به جریان دادن و انتقال هوا کمک می کند ).

این دستگاه به وسیله فن، هوای گرم شده داخل بخاری را که توسط قطعه گرمایشی تولید شده به محیط منتقل می کند و محیط اطراف را گرم می کند.

انواع بخاری فن دار

بخاری فن دار دارای دو نوع، بخاری فن دار برقی و بخاری فن دار با سوخت طبیعی گاز و نفت و یا… که بخاری برقی فن دار بسیار مناسب و باصرفه تر از نوع دوم است و اما بخاری فن دار با سوخت طبیعی از سوخت های تجدید ناپذیر استفاده میکند که باعث تولید گاز های گلخانه ای هم می شود و برای محیط زیست مخرب است.

از این دستگاه گرمایشی در محیط های کوچک استفاده میشود ولی در محیط های بزرگ مثل سالن های ورزشی، کارخانجات، رستوران ها و… کارایی ندارد مگر اینکه از بخاری برقی فن دار صنعتی استفاده شود که در این صورت این سیستم گرمایشی جوابگو این محیط های بزرگ خواهد بود.

بخاری برقی فن دار فوق العاده

 

از مزایای بخاری برقی فن دار می توان:

از مزایای بخاری برقی فن دار می توان به حمل و جابجایی آسان، عدم نیاز به دودکش اشاره کرد و اما مصرف بالایی در انرژی دارد که بهتر است در محیط های بزرگ از وسیله گرمایشی دیگری استفاده کنیم.

نوع دیگری از این سیستم گرمایشی می توان به بخاری برقی سرامیکی اشاره کرد که از صفحات سرامیکی تشکیل شده که به سیم پیچ هایی از جنس فلز متصل است. انرژی الکتریکی از این سیم پیچ ها عبور کرده و باعث ایجاد گرما شده و این گرما به سرامیک ها منتقل و این صفحات گرما را جذب و به محیط اطراف انتقال می دهند.

یکی از مزایای این نوع سیستم گرمایشی این است که به سرعت گرم می شود و تولید گرما و حرارت میکند. البته بخاری برقی سرامیکی در دو نوع فن دار و بدون فن موجود است که فن دار سریعتر محیط را گرم می کند.

فن وسیله ای است که وظیفه ی آن پخش گرمای تولید شده توسط هیتر به محیط را دارد، فن با ایجاد جریان هوا باعث می شود هوای گرم در محیط انتقال پیدا کند. این جریان هوای گرم به محیط باعث می شود محیط اطراف گرم شود و نقطه سردی باقی نماند.

 

نتیجه گیری

دستگاه های گرمایشی متنوعی وجود دارد که یکی از انواع آنها می توان به بخاری برقی فن دار اشاره کرد که قابل حمل و قابل استفاده در محیط های کوچک است و نیازی به لوله دودکش ندارد. قیمت مناسب و ابعاد این سیستم گرمایشی باعث محبوبیت آن بین مردم شده است. بخاری برقی فن دار معمولی و سرامیکی در بازار موجود است که فن این دستگاه باعث منتقل شدن هوای گرم به محیط و زودتر گرم شدن هوای اطراف می شود.

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین توضیحات از بخاری برقی فن دار را به شما ارائه دهیم و در ادامه  با انواع مدل های این سیستم گرمایشی شما را آشنا کرده ایم.

بخاری برقی فن دار برفاب مدل QH-3000

این نوع سیستم گرمایشی قابل حمل و در ابعاد مناسب و بازده گرمایی خوبی دارد که در فصول سرد سال وسیله کارآمدی برای ایجاد گرما است این سیستم 6 المنت از جنس شیشه دارد و فن داخل این دستگاه موجب تسریع انتقال گرما به محیط است.

بخاری برقی فن دار برفاب QH-3000 قابلیت نصب روی زمین یا میز را دارد و حداکثر توان گرمایی آن 3000 وات و وزن آن حدود 8.5 کیلوگرم است.

قابلیت های تایمر و تنظیمات دما را دارد که کارایی خوب، کیفیت محصول و طراحی زیبای آن باعث محبوبیت این سیستم گرمایشی بین مردم شده است.

۸۳۱,۲۰۰ تـومـان تومان

بخاری برقی فن دار ابر استاره مدل آفتاب

این مدل از بخاری برقی فن دار به دلیل کیفیت بالا و مصرف انرژی کم مورد محبوبیت بسیاری قرار گرفته و همچنین مقرون به صرفه بودن این سیستم و بازده بالا، همچنین ایمن بودن این سیستم توسط کلید ایمنی که در صورت بروز خطر بصورت اتومات خاموش می شود باعث دیده شدن این محصول شده است.

این محصول که قابلیت نصب روی زمین را دارد داکثر توان گرمایی 1500 وات دارد و وزنی حدود 4 کیلوگرم دارد که قابلیت حمل آسانی دارد.

همانطور که گفته شد ایمنی، کیفیت محصول، کارایی و طراحی زیبای این سیستم گرمایشی هم مورد توجه قرار گرفته است.

۵۸۰,۰۰۰ تـومـان تومان

بخاری برقی فن دار برفاب مدل QH-2800

یکی دیگر از محصولات گرمایشی برفاب که توان حرارتی 2000 وات با طراحی زیبا و چشم گیر مورد توجه قرار گرفته است این محصول گرمایشی دارای 4 المنت از جنس شیشه است و دارای تایمر و قابلیت تنظیم دما می باشد. این محصول در ابعاد 680×320×540 سانتی متر و وزن 7.5 کیلوگرم عرضه می شود.

این محصول هم از لحاظ ایمنی و طراحی مناسب، کیفیت ساخت و مقرون به صرفه بودن مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

۹۰۰,۰۰۰ تـومـان تومان

بخاری برقی فن دار البرز مدل FEH2000

سیستم گرمایشی البرز تشکیل شده از 3 المنت شیشه ای و سرعت در تولید گرما و حرارت در محیط و همچنین حداکثر توان گرمایشی 2000 وات توجه مشتریان را به خود جلب کرده این محصول با بدنه ای از جنس پلاستیک با کیفیت و نسوز تشکیل شده، دارای علامت استاندارد، سیستم ایمنی و قابلیت نصب روی میز یا زمین را دارد.

حداکثر توان گرمایی این دستگاه 2000 وات و وزن 3.3 کیلوگرم و ابعاد 480×280×200 سانتی متر عرضه می شود که این سیستم گرمایشی دارای کیفیت ساخت بالا و طراحی خوبیست که میتوانید آنرا خریداری کنید و گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای است.

۷۸۰,۰۰۰ تومان

بخاری برقی فن دار گرما گستر مهر مدل Toyoset with fan

این نوع سیستم گرمایشی که مجهز به کلید ایمنی است و حداکثر توان گرمایشی 2000 وات دارد مورد توجه مردم قرار گرفته است این محصول محیط را به سرعت گرم کرده و مجهز به فن و 4 المنت سرامیکی می باشد.

از خصوصیات این دستگاه می توان به سیستم ایمنی و تایمر آن اشاره کرد همچنین قابلیت نصب روی زمین، میز و دیوار را دارد.

این محصول در ابعاد 350×220×430 سانتی متر و با وزن حدود 1 کیلوگرم است که طراحی و کیفیت ساخت خوبی دارد و کارایی آن هم بالاست. این محصول را هم می توانید برای خرید جزء اولویت هایتان قرار بدهید.

۵۷۶,۰۰۰ تـومـان تومان

بخاری برقی فن دار ماد الکتریک مدل راد

این سیستم گرمایشی دارای سه شعله است و از طراحی خوب و کارایی بالایی برخوردار است، از خصوصیات این محصول می توان به قابلیت تنظیم دما و داشتن تایمر اشاره کرد.

این محصول قابلیت نصب روی زمین را دارد و در ابعاد 18×25×47 و وزنی حدودا 2 کیلوگرم عرضه می شود که حداکثر توان گرمایی آن 1800 وات است و از ایمنی بالایی برخوردار است.

۵۶۸,۰۰۰ تـومـان تومان
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن