لوازم آشپزخانهلوازم خانگیمقالات آموزشی

جارو شارژی چیست؟ راهنمای جامع خرید جارو شارژی

امروزه با گذر زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین راحت طلبی انسان ها باعث شده است روز به روز لوازم خانگی جدید تر و راحت تری وارد بازار ها شود. امروز اگر به دهه های گذشته نگاه بیاندازیم متوجه می شویم در بسیاری از وسایل خانگی که استفاده می نماییم, تغیرات بسیاری دیده می شود. برای مثال یخچال و فریزر هایی که امروزه در بازار عرضه می شوند با یخچال و فریزر هایی که در سال های پیش رتبه برتر فروش را داشته اند, تغییر بسیاری داشته اند و پیشرفت هایی در زمینه های مختلفی در آن ها دیده می شود، امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه لوازم خانگی, جارو برقی های بسیار کارآمد تر و زیبا تر طراحی و ساخته شده اند اما به هرحال وسیله ای به نام جارو شارژی توانسته جای آن را در بسیاری از خانه ها بگیرد. جارو شارژی امروزه به عنوان جایگزین بسیار خوبی برای جارو برقی به کار می رود، ما در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم جارو شارژی چیست و یک راهنمای خرید جارو شارژی هم در این مقاله میتوانید داشته باشید تا در زمان خرید جارو شارژی مشکلی نداشته باشید

جارو شارژی چیست؟

همانطور که گفتیم امروزه با پیشرفت در تکنولوژی زندگی برای انسان ها از هر زمان دیگری آسان تر شده است. جارو شارژی از همان وسایلی به شمار می رود که توانسته است زندگی را برای انسان ها کمی ساده تر نماید.

کاربرد جارو شارژی دقیقا مانند کاربرد جارو برقی می باشد اما تغیراتی با جارو برقی دارد. برای مثال ابعاد جارو شارژی نسبت با جارو برقی بسیار کوچک تر است و می توان از آن در مکان هایی که پریز برق دور از دسترس می باشد استفاده نمود.

البته جارو برقی نیز نسبت به جارو شارژی از مزایایی برخوردار می باشد. برای مثال جارو برقی توان جمع آوری زباله بیشتری نسبت به جارو شارژی دارد.

لازم به ذکر است بدانید جارو شارژی به دو دسته “دستی” و “پارویی” تقسیم می شود.

جارو شارژی دستی وزن بسیار کمی دارد و حمل و نقل آن بسیار ساده و راحت می باشد. این نوع از جارو شارژی مکان بسیار کمی را در خانه اشغال می نماید.

اما جارو شارژی پارویی کمی از ابعاد بیشتری برخوردار می باشد و در جهت پاک کردن کف زمین بسیار پر کاربرد می باشد. برعکس جاروی دستی با این نوع از جارو شارژی نمی توان به تمیز کردن مکان های بسیار باریک پرداخت.

در اینجا سعی کردیم شما عزیزان را جارو شارژی آشنا کنیم. البته دیگر امروزه در بیشتر خانه ها این نوع از جارو دیده می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به راهنمای جامع خرید جارو شارژی بپردازیم.

راهنمای جامع خرید جارو شارژی

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم جارو های شارژی به دو دسته دستی و پارویی تقسیم می شوند و هرکدام از آن ها حدود صد ها مدل دارند و هرکدام با یکدیگر از جهات مختلف تفاوت دارند.

راهنمای خرید جارو شارژی

شما به عنوان خریدار جارو شارژی باید توجه داشته باشید که براساس نیاز هایی که دارید باید جارو مناسبی را خریداری نمایید. در این بخش از مقاله قرار است به توضیح نکاتی که بایستی در هنگام خرید این وسیله پر کاربرد به آن توجه نمایید می پردازیم.

قدرت و توان جارو شارژی

مهم ترین اصلی که باید در هنگام خرید جارو شارژی به آن توجه نمایید, قدرت و توان جارو می باشد. باید هنگام خرید جارو شارژی توجه نمایید که جارو مورد نظر شما از قدرت مکش و پاکیزگی خوبی برخوردار باشد.

قدرت و توان موتور های جارو شارژی با وات سنجیده می شود. هر چقد واحد آن بالاتر باشد بدین معنی می باشد که جارو شارژی مورد نظر از قدرت موتور بالاتری برخوردار می باشد.

حمل آسان

هدف اصلی افراد از خرید جارو شارژی جابجایی و حمل آسان آن ها می باشد. افراد دوست دارند با خرید این مدل از جارو, بتوانند مکان های بسیار باریک و دور از دسترس برق را تمیز نمایند. هنگام خرید جارو شارژی باید توجه داشته باشید, وسیله مورد نظر شما از ابعاد مناسبی برخوردار باشد.

چطور یک جارو شارژی خوب خریداری کنیم؟

برای مثال شما شاید قصد داشته باشید صندلی ها و روکش های اتوموبیل خود را تمیز نمایید, متوجه باشید اگر ابعاد جارو مورد نظر شما بیش از حد بزرگ باشد نمی توانید به تمیز کردن این مکان ها بپردازید. همچنین در مکان زندگی شما ممکن است جاهایی وجود داشته باشد که با جارو برقی امکان تمیز کردن آن ها نباشد. شما تنها بایستی در این مواقع از جارو شارژی بهره ببرید اما باید توجه داشته باشید باید ابعاد جارو شارژی شما مناسب باشد تا از پس تمیز کردن این مکان ها برآید.

جنس بدنه جارو شارژی

از دیگر نکات مهمی که بایستی در هنگام خرید جارو شارژی به آن توجه نمایید جنس آن می باشد. شما باید توجه داشته باشید که جارو شارژی مورد نظر شما بهتر است از جنس پلاستیک فشرده و سخت ساخته شده باشد. اگر جنس آن پلاستیک سخت باشد هنگام حمل آن و استفاده از آن دست شما دچار خستگی نمی شود.

باتری جارو شارژی

عمر باتری و زمان شارژ شدن باتری جارو از نکات بسیار مهم و قابل توجه در هنگام خرید جارو شارژی می باشد.

امروزه زمان نگهداری شارژ باتری جارو شارژی ها بین 10 دقیقه الی 30 دقیقه می باشد. البته امروزه مدل های جدیدی وارد بازار شده اند که می توانند حدود 1 ساعت شارژ را در خود ذخیره نمایند.

جارو شارژی چیست

همچنین مدت زمان شارژ شدن باتری نیز بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید هر چقد مدل جارو شارژی بهتر و بالاتر باشد, زمان شارژ شدن کمتر می باشد. امروزه مدت زمان تقریبی شارژ این جارو ها حدود 30 دقیقه الی 16 ساعت می باشد

نمایشگر دیجیتالی

امروزه دیگر نمایشگر های دیجیتالی در تمامی لوازم خانگی های جدید دیده می شود. نمایشگر های دیجیتالی در جارو های شارژی می توانند اطلاعاتی را نشان بدهند. برای مثال نمایشگر های دیجیتالی در جارو های شارژی می توانند مقدار شارژ جارو, مقدار پر شدن مخزن و … را می تواند به افراد نشان دهد

قیمت جارو شارژی

از دیگر نکات بسیار مهم در خرید جارو شارژی قیمت آن می باشد. شما در ابتدا باید تعیین نمایید بودجه شما برای خرید جارو شارژی چقدر می باشد و سپس جارو برقی را انتخاب نمایید که با توجه به بودجه شما بهترین باشد

جمع بندی نهائی

همانطور که گفتیم امروز جارو های شارژی توانسته اند جای جارو برقی ها را در بسیاری از خانه ها پر نمایند. این جارو ها نسبت به جارو برقی از مزایایی برخوردارند و استفاده از آن ها بسیار ساده و راحت می باشد. این جارو ها تمیز کردن و پاکیزه کردن محل های آلوده را برای انسان بسیار آسان تر کرده است.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی جارو شارژی و نکاتی را که بایستی در هنگام خرید این جارو به آن توجه نمایید بپردازیم. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن