لوازم آشپزخانهمقالات آموزشی

راهنمای جامع خرید ماشین لباس‌شویی با کیفیت

افراد در هنگام خرید ماشین لباس‌شویی که از وسایل مهم و ضروری هر زندگی می باشد با انتخاب ها و گزینه های زیادی روبرو هستند. همین گزینه های متنوع با ویژگی های مختلف باعث می شود افراد در موقع خرید این کالای اساسی با سردرگمی روبرو شوند. افراد بایستی سعی داشته باشند با توجه به بودجه و کیفیت کالا, بهترین انتخاب را داشته باشند. در هنگام خرید ماشین لباس‌شویی اگر افراد بتوانند نیاز های خود را مشخص نمایند بدون شک امکان خرید بهترین گزینه برای آن ها آسان تر می شود. ما در این مقاله قصد داریم به شرح و توضیح نکاتی بپردازیم که به افراد و خریداران کمک کنند بهترین ماشین لباس‌شویی را براساس هزینه و نیاز خود خریداری نمایید، با با ما همراه باشید در این مقاله تا به شما یک راهنمای جامع خرید ماشین لباس‌شویی را ارائه دهیم.

راهنمای خرید ماشین لباس‌شویی

هر فرد بنا بر نیازی که در شست و شو البسته دارد به خرید ماشین لباس‌شویی مورد نیاز می پردازد. در هنگام خرید این کالای اساسی بایستی به نکاتی که در ادامه این مطلب شرح می دهیم توجه نمایید.

خرید لباس‌شویی اورجینال

اولین نکته ای که باید در خرید لباس‌شویی به آن توجه نمود, اصالت و اصلی بودن ماشین لباس‌شویی که قرار است خریداری شود می باشد. امروزه بازار محصولات کپی و فیک در هر محصولی گرم است. باید توجه داشته باشید برخی افراد بخاطر قیمت پایین تر به این محصولات رو می آورند اما باید توجه داشته باشید, محصولات غیر اصل تفاوت زیادی از لحاظ کیفیت و کارایی با محصولات اصل دارا می باشد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

در مدل های غیر اصل, البسه با کیفیت بسیار پایینی شسته می شوند و مصرف انرژی آن ها چندین برار می باشد. همچنین طول عمر مفیدی که محصولات غیر اصل دارند بسیار پایین می باشد و ممکن است این محصولات بدون دلیل خاص و به صورت خود به خود با خرابی های زیادی مواجه شوند.

ظرفیت ماشین لباس‌شویی

همانطور که می دانید, ظرفیت ماشین لباس‌شویی برای خرید بسیار مهم می باشد و برحسب کیلوگرم محاسبه می شود. برای مثال زمانی که گفته می شود ماشین لباس‌شویی 5 کیلوگرم ظرفیت دارد, منظور این است که در یک چرخه می توان 5 کیلوگرم لباس خشک برای شست و شو در آن قرار داد، البته یک اصلی که در تمامی ماشین های لباس‌شویی چه ماشین های اصلی و چه ماشین های تقلبی وجود دارد, این است که معمولا ظرفیت اصلی ماشین لباس‌شویی با ظرفیت درج شده بر روی آن کمی تفاوت دارد!

راهنمای خرید ماشین لباسشویی با کیفیت

همچنین توجه داشته باشید لازم نیست ماشین لباس‌شویی را تا جایی که امکان دارد پر نمایید, زیرا در این صورت ممکن است لباس ها به خوبی شسته نشوند، ظرفیت ماشین لباس‌شویی نیز بر اساس تعداد افراد خانوار متفاوت می باشد. برای مثال یک خانواده دو نفره به ماشین لباس‌شویی با ظرفیت کمتری نسبت به یک خانواده 5 نفره نیاز دارد.

اندازه ماشین لباس‌شویی

از دیگر نکات مهم و قابل توجه در خرید ماشین لباس‌شویی, در نظر گرفتن اندازه آن می باشد. شما بایستی در هنگام خرید ماشین لباس‌شویی, به اندازه آن دقت نمایید که در آشپز خانه یا هر کجا که قرار است آن را قرار دهید, مناسب باشد.

همچنین لازم به ذکر است ماشین لباس‌شویی در مکانی قرار نگیرد که دیگر وسایل یا اجسام مزاحم آن باشد. برای مثال نباید ماشین لباس‌شویی در کنار دیوار باشد زیرا ممکن است درب آن به طور کامل باز نشود و برای افراد مشکل ایجاد نماید.

اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

ماشین های لباس‌شویی به دو دسته اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک تقسیم می شوند، استفاده از ماشین های لباس‌شویی اتوماتیک بسیار راحت می باشد. برای کار با این نوع از ماشین لباس‌شویی ها تنها کافی می باشد آب و برق را به آن وصل نمایید و پودر مخصوص را وارد نمایید تا ماشین لباس‌شویی شروع به کار نماید.

اما کار کردن و استفاده از ماشین های لباس‌شویی نیمه اتوماتیک کمی سخت تر می باشد. در این ماشین ها بایستی شما به صورت دستی آب را وارد نمایید. همچنین لازم است برای خشک کردن البسه لباس ها را از مخزن شست و شو خارج نمایید و در مخزن دیگر قرار دهید. لازم به ذکر است قیمت این ماشین های لباس‌شویی نسبت به نوع اتوماتیک آن کمتر می باشد.

داشتن تسمه یا بدون تسمه؟!

علاوه بر نکات بالا, ماشین های لباس‌شویی را می توان به دو دسته تسمه دار و بدون تسمه نیز تقسیم نمود. در ماشین های بدون تسمه, مانند تسمه دار ها, موتور در پایین محفظه دستگاه قرار نمی گیرد بلکه در پشت آن قرار می گیرد و بدون واسطه یا همان تسمه, محفظه را به گردش در می آورد.

همچنین از دیگر ویژگی های ماشین های بدون تسمه, صدای لرزش و سر و صدا نسبت به دستگاه های با تسمه بسیار کمتر می باشد. همچنین وجود تسمه در ماشین های لباس‌شویی باعث افزایش اصطکاک ماشین لباس‌شویی و در نتیجه افزایش استفاده از انرژی می شود. همچنین لازم به ذکر می باشد که به مرور تسمه های ماشین لباس‌شویی های تسمه دار حجم می گیرد و باعث سر و صدای بیشتر نیز می شود.

چطور یک ماشین لباس شویی با کیفیت خریداری کنیم

همچنین در مدل های بدون تسمه اگر مشکلی در ماشین لباس‌شویی رخ دهد, آغاز به کار نخواهند کرد تا مشکل بر طرف شود اما ماشین های تسمه دار قابل به تشخیص خرابی یا پر شدن بیش از حد ماشین ندارند و در هر صورت شروع به حرکت می کنند. همین نکته نیز باعث ضرر رسیدن به ماشین لباس‌شویی و کاهش کیفیت آن شود.

گارانتی محصول

از دیگر نکات مهمی که در خرید هر وسیله برقی باید به آن توجه نمایید, وجود گارانتی آن می باشد. امروزه دیگر اکثر لوازم خوانگی و برقی از گارانتی های چند ماهه الی چند ساله برخوردار می باشند.

در بسیاری از موارد دیده شده است که به دلایل مختلف لوازم برقی بعد از چند ماه استفاده دچار خطا ها و مشکل های فنی شده اند! در همین مواقع است که نیاز به گارانتی دیده می شود. پس به یاد داشته باشید داشتن گارانتی یک مزیت به حساب می آید و در هنگام خرید بایستی به آن دقت نمایید.

نمایشگر های دیجیتالی

در چند ساله گذشته با رشد و پیشرفت تکنولوژی, نمایشگر های دیجیتال مختلف و متنوعی نیز بر روی ماشین های لباس‌شویی دیده شده اند. امروزه این نمایشگر ها اطلاعات دقیقی از لباس های در حال شست و شو به افراد نشان می دهند.

این نمایشگر های دیجیتالی اطلاعاتی مانند: زمان اتمام شست و شو, حجم لباس های داخل ماشین و … را نشان می دهد. همچنین امکان تنظیمات اتو کردن و خشک کردن را برای شما به ارمغان می آورند. همچنان امکان تنظیم نوع شست و شو ( برای مثال : نرم و ملایم ) را نشان می دهد.

معرفی 20 مدل ماشین لباس‌شویی

اگر با توجه به این موارد گفته شده هنوز نمیدانید که چه ماشین لباس‌شویی را باید برای خود خریداری کنید، میتوانید به مقاله معرفی 20 مدل ماشین لباس‌شویی در سایت بهترینش مراجعه کنید، ما در این مقاله به شما 20 مدل ماشین لباس‌شویی با قیمت و کیفیت بسیار مناسب معرفی کردیم که میتوانید به خوبی یک ماشین لباس‌شویی برای خود خریداری کنید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله یعنی مقاله راهنمای خرید ماشین لباس‌شویی سعی نمودیم به شما عزیزان نکاتی را توضیح دهیم که بایستی در هنگام خرید ماشین لباس‌شویی به آن ها توجه نمایید را توضیح دهیم، بدون شک با دانستن نکاتی که در این مقاله به شرح آن ها پرداختیم می توانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید این کالای اساسی داشته باشید.

امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن