مقالات آموزشی

اسپرسو ساز چیست؟

قهوه نوشیدنی بسیار پرطرفداری است که با گذر زمان افراد بسیاری به نوشیدن این نوشیدنی علاقه مند میشوند، در گذشته نوشیدن قهوه کمی دشوار بود به دلیل سخت بودن طرز تهیه آن، افراد بسیار کمی از قهوه استفاده میکردند، اما با ساخته شدن وسیله ای به نام اسپرسو ساز طرز تهیه این نوشیدنی بسیار راحت شد، و افراد بسیاری قهوه را به عنوان نوشیدنی مورد علاقه شان انتخاب کرده اند، اسپرسو ساز ها در جذب افراد برای استفاده از نوشیدن قهوه بسیار نقش مهمی داشته اند .اسپرسو ساز چیست؟ در ادامه به معرفی این دستگاه اسپرسوساز میپردازیم.

اجازه دهید اول بدانیم اسپرسو چیست؟

اسپرسو یک روش اماده سازی قهوه است که به طور اسیاب شده است و به طور فوری اماده میشود، و اسم این نوع قهوه از روی دستگاه اسپرسو ساز برداشته شده است.
اسپرسو هیچ تفاوتی در طعم با قهوه ندارد و فقط تفاوت انها در نحوه اماده سازی و ظاهر انها است، اسپرسو به دلیل راحت بودن و فوری اماده شدن مورد پسند بیشتر مردم است.

اسپرسو ساز چیست؟

اسپرسو ساز چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولژی افراد برای اماده سازی راحتر قهوه خود احتیاج به وسیله ای دارند که طرز تهیه قهوه را راحت کند، و به همین دلیل امروزه اسپرسو ساز ها در بازار بسیار دیده میشوند و افراد بسیاری از این محصول در منازل خود استفاده میکنند.
ساخته شدن اسپرسو سازها به ما در آماده سازی قهوه بسیار کمک میکند، اسپر سو ساز درسال ۱۸۸۴ توسط انجلو موریوندو ساخته شد، این دستگاه در۲۳ اکتبر سال ۱۸۸۵ در پاریس رو نمای شدو به ثبت رسید.
بعد از چند سال در سال ۱۹۰۱ فردی به نام بترزا طراحی این دستگاه را عوض کرد و با طراحی جدید افراد بسیاری را به استفاده از اسپرسو ساز جذب کرد و مردم بسیاری به ان اهمیت دادند.
تمام اسپرسو ساز های که امروزه در بازار وجود دارد، از دستگاه اسپرسو ساز بترزا الگو میگیرند.
در سال ۱۹۰۱ شرکتی در ایتالیا به نام بترزا شروع به تولید اسپرسو ساز کرده است که تا به امروز این تولیدات ادامه دارد.
قبل از ساخته شدن دستگاه اسپرسو ساز طرز تهیه قهوه کمی دشوار بود اما با اختراع اسپرسو ساز طرز تهیه قهوه بسیار آسان شد،قبل از این دستگاه باید دانه های قهوه را دم میکردیم و میگذاشتیم داخل آب و این روش زمان بر بود و کمی دشوار اما با ساخته شدن اسپرسو ساز دیگر با راحتی و با زمان بسیار کم قهوه مان اماده میشود.

انواع اسپرسو ساز ها:

اسپر سو ساز ها انواع و مدل های مختلفی دارند، که تمام مدل های اسپر سو ساز ها در بازار موجود است، اسپر سو ساز ها در دو نوع صنعتی و خانگی هستند، در ادامه با اسپرسو ساز های خانگی و صنعتی آشنا می‌شویم.

اسپر سو ساز های خانگی:

اسپر سو ساز های خانگی مناسب استفاده مردم از ان در منزل است، این مدل اسپر سو ساز ها بسیار کاربردی هستند و طرفداران زیادی دارند.

همانطور که در شروع گفتیم قهوه نوشیدنی بسیار پر طرفدار است که افراد بسیار این نوشیدنی را به برنامه خود اضافه کرده اند و برای لماده سازی راحت تر قهوه به اسپرسو سازی نیاز دارند که بتوانند در خانه به راحتی از ان استفاده کنند و اسپرسو ساز های خانگی بسیار برای افرادی که میخواهند قهوه خود را به راحتی در خانه اماده کنند مناسب است .
اگر قصد خرید اسپرسو ساز خانگی را دارید میتوانید مقاله راهنمایی خرید اسپرسو ساز  خانگی مطالعه کنید.
اسپرسو های خانگی در مدل های مختلفی هستند دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک.

اسپرسو ساز دستی:

اسپر سو سازهای دستی دستگاه های هستند که باید با نیروی دست قهوه خود را اماده کنیم، در این مدل از اسپرسو ساز ها اهرمی وجود دارد که با نیروی دست کار میکند و شما با فشار دادن این اهرم می توانید، قهوه خود را اماده کنید.
این مدل از اسپرسو ساز ها قیمت بسیار پاینی دارند نسبط به اکثر مدل ها.
این مدل از اسپرسو ساز ها مناسب افرادی هست که صبر و حوصله بالای دارند، به این دلیل که اماده سازی قهوه با این مدل زمان بر است.
اگر میخواهید با مدل های پرفروش قهوه ساز اشنا شوید می توانید مقاله بررسی ۱۲مدل از پرفروش ترین قهوه ساز های خانگی را مطالعه کنید.

اسپرسو ساز چیست؟ چه فوایدی دارد

اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک :

اسپرسو ساز های نیمه اتوماتیک در اکثر منازل دیده میشود این مدل از اسپرسو سازهای خانگی در بازار بسیار محبوب هستند.
اسپرسو ساز های نیمه اتوماتیک در اماده سازی قهوه بسیار خوب عمل میکند و فقط در پایان اماده سازی شما باید برای میکس کردن قهوه این عمل را به طور دستی انجام دهید، این مدل قابلیت میکس کردن قهوه را ندارد و برای میکس قهوه با شیر و..‌ شما خودتان این کار را انجام میدهید.

اسپرسو ساز تمام اتوماتیک:

این مدل از اسپرسو ساز ها طرفداران بسیاری دارند و اکثرافرادی که قهوه خودشان را در منزل اماده میکنند از این مدل اسپرسو ساز استفاده میکنند، این مدل تمام اتوماتیک تما مراحل اماده سازی قهوه را به طور اتوماتیک انجام میدهد و هیچ نیازی به عمل کرد شما نیست.

اسپرسو سازهای صنعتی:

اسپرسو ساز های صنعتی اسپر سو ساز های هستند که برای کافه ها و رستوران ها طراحی شده اند، این مدل از اسپرسو سازها در سایز های بسیار بزرگی هستند و مناسب کافه ها و رستوران ها هستند و به دلیل داشتن سایز های بزرگ از این مدل در خانه ها استفاده نمیشود.
اسپرسو سازهای صنعتی گران قیمت و بسیار قدرتمند هستند.

اسپر سو ساز ها چه کمکی به اماده سازی قهوه میکنند؟

دستگاه های اسپرسو ساز در زمان بسیار صرفه جوی کرده اند انها قهوه را فوری اماده میکنند و در اختیار ما قرار میدهند ، اسپرسو ساز ها با قدرتی که در اماده سازی قهوه دارند به افرادی که زمان برایشان بسیار مهم است بسیار کمک کرده اند، با ساخت دستگاه اسپر سو ساز قهوه طرفداران بسیاری را جذب کرد و افراد، دیگر مدت طولانی را صرف اماده سازی قهوه نمیکنند.
اسپرسو ساز ها امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند، افراد بسیاری نوشیدنی قهوه را به نوشیدنی مورد علاقه شان اضافه کرده اند، و این افراد برای اماده سازی راحت قهوه از دستگاه های اسپرسو ساز استفاده میکنند.

اگر قصد خرید اسپرسو ساز دارید می توانید مقاله راهنمای خرید اسپرسوساز خانگی را مطالعه با مطالعه اینن مطلب می توانید خرید بهتر داشته باشید.

اسپرسو ساز چیست؟ و چه کاربردی دارد

در کل اسپرسو ساز ها وسیله ای هستند که به ما کمک میکنند تا راحت تر قهوه خود را اماده کنیم، و از سال ۱۸۸۵ به بعد با ساخته شدن اسپرسو ساز افراد بسیاری به نوشیدنی قهوه رو اوردند و قهوه جزء پر طرفدار ترین نوشیدنی ها شد. اسپر سو ساز ها در طرحای صنعتی و خانگی هستند که اسپرسو ساز های صنعتی مناسب کافه ها و رستوران ها هستند و در سایز های بزرگی موجود هستند.اسپرسو ساز های خانگی همانطور از اسمشان پیداست یرای استفاده در منزل طراحی شده اند و بسیار کاربردی هستند و در سایز های کوچک قرار دارند که در منزل جاگیر نیستند، اسپرسو ساز های خانگی در مدل های مختلف هستند دستی، نیمه اتوماتیک و اتمام اتوماتیک که شما می توانید با سلیقه خود مدل مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما دوستاران اسپرسو ساز ها بوده باشد و اگر می خواهید بیشتر با لئپوازم خانگی آشنا شوید می توانید مقاله های وبسایت بهترینش را مطالعه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن